Oktatási hivatal bázisintézménye

Oklevél:
bázisintézmény oklevél

A bázisintézményi működés keretében felajánlott jó gyakorlatok, innovációk:
Egészségvédő programok megvalósítása élménypedagógiai módszerekkel

• vetélkedő (Életmód-kaland vetélkedő (internetes formában is), Csodálatos emberi test vetélkedő, AIDS prevenciós vetélkedő
  • Egészségpercek az iskolarádióban.
  • Ápolás-hete rendezvénysorozat (szakmai vetélkedők, pontversenyek, ágyazási verseny, Kossuth Zsuzsa emlékműsor).
  • Intézményünk szervez egészségnapot, vagy délutánt, előzetesen megbeszélt témákban.
  • Az emberi test működésével kapcsolatos élménypedagógiai órát tart.( a nyolcadik osztályos biológia tananyaghoz kapcsolódóan)
  • A csecsemőgondozás vagy elsősegélynyújtás témakörében gyakorlati órát tart
  • Kötözési gyakorlatot, újra élesztési gyakorlatot szervez.
  • Bázis intézményben elsősegélynyújtási délutánt szervez.
  • Internetes „életmódkaland vetélkedőt” továbbra is szervezi általános iskolásoknak.
  • Az intézmények rendelkezésére bocsátja az AIDS prevenciós versenyek feladatait.
  • A „Csodálatos emberi test” „életmódkaland” vetélkedő írásbeli teszt feladatait egy feladatbankban összegyűjti.
  • Tanulási motivációt segítő pedagógus attitűdök címmel interaktív előadást tart pedagógus kollégáknak.

Kapcsolattartó neve, elérhetőségei:
Bekéné Zelencz Katalin